Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
#SG PROtips - Detailingowe ABC 0
#SG PROtips - Detailingowe ABC

Detailing pomimo swojej zawiłości ma kilka zasad, które tworzą swoiste abecadło. Przestrzegając ich możecie być pewni, że nie popełnicie podstawowych błędów, a Wasza praca będzie efektywna i przede wszystkim efektowna. Zapraszamy do nowej serii wpisów na blogu Shiny Garage - przed Wami #SG PROtips.

 

#SG PROtips to seria krótkich porad, podana w atrakcyjny graficzny sposób. Pierwszy wpis traktuje o podstawach, bez których ani rusz. Jest to pozycja obowiązkowa dla wszystkich zaczynających swoją przygodę z detalingiem. Osoby będące już w temacie również powinny znaleźć informacje uzupełniające i porządkujące wiedzę. Zapraszam do lektury!

#PROtip - Przygotuj kosmetyki i akcesoria

Przed rozpoczęciem mycia upewnij się, że masz przygotowane wszystkie potrzebne Ci kosmetyki i akcesoria. Pozwoli to skrócić czas mycia oraz wyrobić w sobie odpowiednie nawyki. 

#SG PROtips - Detailingowe ABC 

#PROtip - Najpierw spłukuj koła i nadkola

Pre-Wash/pianę spłukuj zaczynając od kół i nadkoli. Następnie kieruj się ku górze, dopiero pod koniec spłucz auto ponownie od góry do dołu.

#SG PROtips - Detailingowe ABC 

#PROtip - Zacznij od kół

Proces mycia rozpocznij od kół i nadkoli. Użyj do tego osobnego wiadra i dedykowanych akcesoriów (szczotki, pędzle, rękawice/washpady). 

#SG PROtips - Detailingowe ABC 

#PROtip - Zacznij od górnych partii

Proces mycia nadwozia rozpocznij od górnych partii i kieruj się ku dołowi. Staraj się myć auto ruchami prostymi, unikaj ruchów kolistych.

#SG PROtips - Detailingowe ABC 

#PROtip - Używaj czystej rękawicy

Myjąc progi, doły zderzaków oraz ranty nadkoli, użyj osobnej rękawicy lub pada. Świeże zabrudzenia z asfaltu, smary itp. mogą zanieczyścić rękawicę, którą myjesz karoserię auta.

#SG PROtips - Detailingowe ABC 

#PROtip - Myj szyby dwoma mikrofibrami

Myjąc szyby używaj dwóch mikrofibr. Pierwsza pomoże usunąć większość brudu, który wzruszy płyn, drugiej użyj do wypolerowania szyby. Działając w ten sposób unikniesz niechcianych smug na szybie.

#SG PROtips - Detailingowe ABC 

 


Interesujesz się detailingiem? Chcesz poszerzyć swoją wiedzę? W Shiny Garage Training&Developement Center znajdziesz odpowiednią propozycję szkolenia, dopasowaną do Twoich potrzeb:

Szkolenie: Detailing wnętrza Szkolenie: Valeting - dokładne mycie i szybka pielęgnacja wnętrza Shiny Garage OUTLET- wyjaśniamy co to takiego i jak funkcjonuje

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl