Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Zlotowy must have, czyli jak nie dać się zaskoczyć na imprezie 0
Zlotowy must have

Dla niektórych sezon zlotowy już się zaczął, inni gorączkowo robią ostatnie przygotowania. Ostatnie dokręcone śrubki, urwane milimetry z wysokości zawieszenia, ostatnia polerka rantów. Warto w tym miejscu pomyśleć o jeszcze jednym aspekcie…

 

 

Zloty rządzą się swoimi prawami. Tu każdy chce wypaść jak najlepiej, każdy chce by jego auto wyglądało nieskazitelnie. Z doświadczenia wiemy, że z reguły do myjni jest daleko, a jak już na jakąś trafimy, to ustawiają się przed nią kilometrowe kolejki. Aby nie tracić czasu na czekanie w rzędzie aut, dzięki sprytowi możesz skupić się na tym, co ważne na imprezach motoryzacyjnych we własnym zakresie.

Odpowiednio przygotowując auto przed zlotem i zabierając ze sobą kilka przydatnych kosmetyków i akcesoriów, w kilkanaście minut jesteś w stanie przywrócić mu wygląd, który mogło utracić w trasie. Ważne jest, żeby wszystko mieć pod ręką np. w detailingowej torbie, która pozwoli na utrzymanie porządku w bagażniku, a przy okazji może być wyeksponowana jako element wystroju wnętrza.

Zlotowy must have, czyli jak nie dać się zaskoczyć na imprezie Zlotowy must have, czyli jak nie dać się zaskoczyć na imprezie Zlotowy must have, czyli jak nie dać się zaskoczyć na imprezie

Z pewnością jednym z najistotniejszych punktów na liście produktów must-have jest quick detailer. W tym wypadku najlepiej sprawdzą się Quick Detail Spray lub ICY Ceramic Detailer. Dzięki nim przywrócisz lakierowi blask, usuniesz ślady palców, a przede wszystkim kurz, który osiadł na karoserii podczas jazdy. Nie każdy docenia też efekt, jaki przynoszą krystalicznie czyste szyby, dlatego Perfect Glass Cleaner w komplecie z mikrofibrą Smear Free Glass Cloth to pozycja obowiązkowa. Wierz nam, ta często zapomniana część samochodu, jeśli będzie czysta, sprawi że ogóny wygląd zyska bardzo wiele.

Koniecznością jest także dressing do opon i dedykowany aplikator. W tym miejscu polecamy Coco Tire Booster - jego aplikacja jest banalna, produkt nie wymaga nadmiernej uwagi i czasu, a w razie czego może być stosowany również na wilgotną oponę. Plastikowe elementy, których zwłaszcza w starszych autach nie brakuje, odświeży Jet Black Exterior Trim Restorer (koniecznie z odrębnym aplikatorem). To również niebagatelnie wpłynie na całościową prezencję Twojej perełki.

Zlotowy must have, czyli jak nie dać się zaskoczyć na imprezie Zlotowy must have, czyli jak nie dać się zaskoczyć na imprezie Zlotowy must have, czyli jak nie dać się zaskoczyć na imprezie

Warto też wspomnieć o banalnej rzeczy, o której każdemu z nas zdarza się zapomnieć, a mianowicie o mikrofibrach (w zależności od potrzeb i miejsca użycia, Premium Finishing Cloth oraz All-Arounder). Jeśli Twój wóz ma polerowane ranty felg, pasta do polerowania metalu Back2Shine Metal Polish będzie Twoim najlepszym kompanem, bo pozwoli w bardzo szybki i skuteczny sposób przywrócić im efekt lustra. Szczególnie ważne może okazać się to podczas imprez typu targowego, gdzie wrogiem każdego czystego auta jest nie tylko kurz, ale i wszędobylskie odciski palców i mikro zadrapania.

W trakcie podróży każdemu zdarza się również okopać próg lub przybrudzić inne elementy wnętrza. Aby tych zanieczyszczeń się pozbyć, spakuj do swojej detailingowej apteczki również Interior Quick Detailer. Zakładając odpowiednie przygotowanie przestrzeni pasażerskiej przed wyjazdem, tyle wystarczy, by pozbyć się drobnych śladów użytkowania.

Zlotowy must have, czyli jak nie dać się zaskoczyć na imprezie Zlotowy must have, czyli jak nie dać się zaskoczyć na imprezie Zlotowy must have, czyli jak nie dać się zaskoczyć na imprezie

Każdy z wymienionych wyżej kosmetyków oraz każdy aplikator czy mikforibra, pozwoli w krótkim czasie przywrócić Twojemu projektowi pierwotny wygląd bez konieczności marnowania czasu w kolejce do myjki bezdotykowej. Oczywiście ważny jest tu zdrowy rozsądek, powyższy poradnik przyda Ci się jedynie wtedy, gdy samochód będzie po niezbyt długiej trasie tylko przykurzony, a nie zasadniczo brudny. Jednak tak zaopatrzony możesz być pewien, że to właśnie Twoje auto będzie błyszczało najmocniej wśród innych.

 


 

» Zobacz wszystkie produkty z tego wpisu w jednym miejscu «

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl